ביטוח שיפוץ

ביטוח שיפוץ דירה או עסק 

משפצים את הבית או את העסק? כדאי וחשוב לרכוש ביטוח שיפוצים 

שיפוץ דירה או עסק, בין אם מדובר בשיפוץ קטן או גדול, הוא פרויקט מורכב. שיפוץ דירה או עסק בנוי ממספר שלבים ויכול לארוך בין מספר ימים למספר חודשים. עלותו משתנה בהתאם למורכבות, לאופי המבנה ויעודו. מטבע הדברים פרויקט כזה חשוף לסיכונים שונים למבנה, לצוות העובדים או לצד שלישי. חשוב לדעת כי ביטוח דירה וביטוח עסק אינם מכסים נזקים שנגרמו בעת שיפוץ ולכן חובה לרכוש כיסוי נפרד ויעודי לזמן השיפוץ.

 

מהו ביטוח שיפוץ דירה? 

מדובר בביטוח עבודות קבלניות, המספק כיסוי ביטוחי ליזם, הבונה הפרטי או בעל הדירה, בזמן השיפוץ, בכל שלבי הפרוייקט עד למסירתו ע"י הקבלן המבצע או השיפוצניק.

 

האם האחריות על ביטוח העבודות מוטלת עליי או על הקבלן?

כאדם פרטי המשפץ את הבית או בית העסק האחריות היא שלך. חלילה, אם ייגרם נזק כלשהו למבנה, לאחד העובדים או לצד שלישי, הרי שאתם חשוף לתביעה ולהוצאות גבוהות ביותר. לפני תחילת העבודות מומלץ לוודא עם הקבלן שיש ברשותו פוליסה מתאימה. אך בכל מקרה, גם אם הקבלן מבוטח כדאי לך לרכוש פוליסה בעצמך ולא להיות תלוי בו.

 

מה כולל ביטוח שיפוץ דירה? 

הפוליסה מעניקה למבוטח כיסוי ביטוחי במקרים הבאים:

  • נזק שנגרם למבנה או לציוד המשמש לעבודות - הפוליסה מכסה במקרים של פגיעה במבנה, כולל הקמה מחדש של חלקים מן הפרוייקט במקרה הצורך וכן מעניקה כיסוי לנזק שנגרם לציוד ולכלים שמשמשים את הקבלן בעת השיפוץ.
  • נזק לפועלים המועסקים על ידי בעל הנכס או על ידי הקבלן ששכר לשיפוץ - מדובר בביטוח חבות מעבידים המעניק כיסוי לפועלים מטעם הקבלן מפני נזקים ופגיעה פיזית שעלולה להתרחש בזמן עבודות השיפוץ. גובה הכיסוי של חבות מעבידים מגיע עד 20 מיליון שקלים.
  • פגיעה בצד שלישי - הנושא החשוב ביותר הוא פגיעה בצד שלישי (צד ג'). אם עובר אורח עובר בסמוך לאתר הבנייה ונפגע, חלילה, כתוצאה מאבן או חפץ אחר, הוא יכול לתבוע את בעל הנכס, כלומר אותך. גם נזק לרכוש כגון רכב בחניית הבניין או דירה של שכן נכלל בצד ג'.

 

מהו הפתרון הביטוחי עבור בעל עסק המשפץ את בית העסק?

במידה ויש ברשותך ביטוח עסק ובכוונתך לשפץ את המבנה, חשוב לדעת כי ביטוח עסק סטנדרטי אינו מכסה כנגד נזקים, שעלולים להיגרם כתוצאה מעבודות השיפוץ. לכן יש צורך לרכוש פוליסת ביטוח מיוחדת לשיפוץ.

 

ביטוח שיפוצים בזמן שיפוץ בסוכנות רפאלי ביטוחים 

לפני שמתחילים לשפץ את הדירה או את העסק מומלץ לפנות אלינו, ליידע אותנו שהנכס עומד לפני שיפוץ. אנחנו נדע לשאול את כל השאלות המקצועיות על מנת שנוכל להתאים עבורך את הכיסוי הביטוחי הנדרש בהתאם להיקף השיפוץ, יעוד הנכס: מגורים או עסקים, שווי הפרוייקט ועוד. זאת על מנת להימנע מהוצאות גבוהות ומיותרות בשל נזקים ועל מנת שתוכל להתמקד בפרוייקט השיפוץ בשלווה ובשקט נפשי.

 

לקבלת הצעה לחץ כאן >> 

 

למידע נוסף אודות רפאלי ביטוחים >>

 

02-5377177

הצטרפו אלינו ב-

ליצירת קשר בווצאפ