שאלות ותשובות

תשובות לשאלות נפוצות בנושאי ביטוח ופנסיה 

לפניך רשימת תשובות לשאלות נפוצות שעשויות לצוף בעת הגלישה באתר או בזמן שעולה הצורך ברכישת פוליסה או הגשת תביעה. אתה מוזמן לעיין בשאלות השונות, ואם לא מצאת מענה, נציגי רפאלי ביטוחים ישמחו לעמוד לרשותך באמצעות עמוד צור קשר.

 

ביטוח סיעודי

מיהו אדם סיעודי?

אדם אשר עקב מצב בריאותו אינו יכול לבצע, בכוחות עצמו, מספר פעולות בסיסיות כגון: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, יכולת ניידות. פעולות אלו נקראות
 ACTIVITIES OF DAILY LIVING  .ADL

 

מי אחראי לטפל בחולה סיעודי?
האחריות העיקרית לטיפול באדם סיעודי מוטלת, לפי חוק, על משפחתו.
המדינה, באמצעות המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות, מעניקים סיוע חלקי בלבד, וזאת לאחר בדיקה של מצבו הבריאותי והכלכלי.

 

מה מעניק הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח?
הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח מעניק פיצוי כספי, חודשי, ללא תלות במצבו הכלכלי של האדם וללא תלות בקבלת סיוע כלשהו מגורם אחר. היקף הכיסוי ותקופת הפיצוי נקבעים על ידי המבוטח, במועד ההצטרפות לביטוח ובהתאם לתנאי הפוליסה.

 

האם ביטוח סיעודי מיועד רק לאנשים מבוגרים?
הביטוח הסיעודי מעניק כיסוי למקרים בהם אדם אינו יכול לבצע, בכוחות עצמו, פעולות שגרתיות יומיומיות. אובדן תפקוד זה יכול לנבוע מאירועים תאונתיים או בריאותיים שאינם נובעים בהכרח מגיל. לכן, גם אנשים צעירים עלולים להיקלע למצבי אובדן תפקוד כתוצאה מתאונות שונות וממחלות.

 

איך מחשבים את צורכי הביטוח של אדם סיעודי?
עלות הטיפול באדם סיעודי משתנה על פי מקום שהותו.
העלות בביתו של הלקוח עם מטפל צמוד יכולה להגיע לכ – 5000 ₪.
במקרים בהם נדרשות השגחה של 24 שעות וכן עלויות נוספות כגון תרופות, חיתולים ועלויות מחיה של המטפל, עשויה העלות להגיע אף למעלה מכך.
העלות החודשית הממוצעת למאושפז במוסד סיעודי פרטי, נעה בין 15,000 – 20,000 ₪. העלות משתנה בהתאם למוסד.

 

באיזה גיל כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?
בתכניות סיעוד, ובפרט בתכנית סיעוד עם פרמיה קבועה, עדיף להצטרף לביטוח בגיל מוקדם ככל האפשר, שכן, הפרמיה נמוכה ואינה משתנה, למעט הצמדה למדד. כמו כן, אדם צעיר, לרוב בריא יותר ולכן סיכוייו להתקבל לביטוח בתנאים רגילים גבוהים יותר.

 

 יש לי ביטוח סיעודי במסגרת המושלם בקופת חולים. מדוע אני צריך ביטוח נוסף?
הביטוחים הסיעודיים בכל קופות החולים נותנים כיסוי בסכום מוגבל, שהוא נמוך בהרבה מהצרכים של אדם סיעודי. כמו כן, הכיסוי הוא לתקופה מוגבלת בלבד, ולאחריה הביטוח נפסק. תכנון נכון של ביטוח פרטי, בשילוב עם הביטוח של קופת החולים, מאפשר לבנות כיסוי שמותאם לצרכים המלאים של אדם סיעודי.
מתוך מגזין כסף חכם, גליון אוק' 08

 

היו לי בעבר מחלות וניתוחים. האם אתקבל לביטוח?
בעת הגשת הבקשה להצטרפות לתכנית ביטוח סיעודי תתבקש למלא שאלון רפואי שבו תצהיר על מחלות וניתוחים שעברת או שאתה סובל מהם כיום. חברת הביטוח תבדוק לגופו של עניין האם אתה זכאי להתקבל לביטוח על סמך נתונים אלה. 
מתוך מגזין כסף חכם, גליון אוק' 08

 

 

02-5377177

הצטרפו אלינו ב-

ליצירת קשר בווצאפ